Українська статистика в Польщі. Роки та цифри

Привіт!

Таке запитання — чи ти знаходишся зараз у Польщі? Так? А тоді дозволь дізнатися — хто ти за національністю? Українець, білорус, росіянин, вірмен, китаєць, а може в’єтнамець? Бо найбільша кількість громадян саме цих шести країн мігрували  до Республіки Польща за останні 10 років!

По даним польського управління справ іноземців за 2007 – 2015 роки, дозвіл на тимчасове проживання в країні отримали:

 

 

 

 

 

 

Дозвіл на постійне проживання за той самий період було видано:

 

 

 

 

 

 

Ті, хто прожив більше ніж 5 років на території Польщі в період від 2007 до 2015 року отримали карти резидента ЄС.

 

 

 

 

 

 

І як видно — у всіх представлених показниках лідирують громадяни України. Таке лідерство утримується українцями і в ситуації з отримання міжнародного захисту на території Польщі.  З 2010 по 2016 рік кількість осіб які подавали заявки на здобуття міжнародного захисту вагається від 45 за 2010 рік, до максимального 2318 за 2014 рік.

Загальна кількість з 2003 по 2017 рік сягає 130 768 запитів, відсоток громадян України в тим середньо дорівнює 5,1 %. При тому, що в період 2014-2016 років він досягав майже 19%.

Нижче є подана кількість громадян України, які клопотали про надання статусу біженця в 2014-2016 роках порівняно до загального числа заявників. За цей період отримали позитивне рішення лише 18 осіб.

Станом на 22 січня 2017 р., Голова Управління у Справах Іноземців розглядає 426 справи щодо питання про надання захисту стосовно громадян України. З точки зору кількості поданих клопотань про захист в 2017 році, Україна знаходиться на другому місці після Росії.

На підставі інформації отриманої з вище вказаних заявок, був проведений статистичний аналіз даних з анкет та побудовано так звані профілі заявників, які можна поділити на декілька категорій:

           ⁃         національність

                     віросповідання

                     місце походження

                     стать

                     освіта

За національністю розподілення виглядає приблизно так:

 

 

 

 

 

93% є християнами, 7% сповідують іслам, їудаізм та інше.

Беручи до уваги тільки регіони України, то розподілення є наступним – 15% Луганськ, 32% Донецьк, 10% Крим і 43% решта території України.

Статевий розподіл балансує на рівній межі 50/50, при тому що вік заявників розбігається від 19 до 76 років.

Дві третини від загальної кількості мають за плечима  освіту середню і лише 32% осіб скінчили вищі навчальні заклади.

 

Також українську частину біженців вдалося розподілити за так званим «причинним профілем», який визначає, що споводувало людину на переїзд.

⁃          політичний        

⁃          кримський

⁃          східний

⁃          страх перед службою в армії

⁃          економічний

 

Серед заявників знаходяться зокрема:

  • Представники політичних організацій
  • Представники вищих силових структур
  • Представники попередньої влади центрального рівня

Повертаючись до загальної картини щодо міграції українців, можна виділити чотири основні підстави для проживання наших громадян на території Республіки Польщі:

З зображення добре видно, що переважно пошук праці мотивує людей на переїзд і зміну місця постійного проживання. І лише потім ідуть такі причини як навчання, шлюб та інше.

За період від 2013 по перше січня 2017, найбільша кількість дозволів на тимчасове проживання для українців була видана у 2016 і сягає вона 57 789. Від того 71% — на підставі виконання праці.

Станом на 31 грудня 2016 року — зареєстровано 103,4 тис. дійсних дозволів (karta pobytu) для проживання громадян України на території Польської Республіки!

 

Матеріал підготовлений на підставі звіту Управління у Справах Іноземців Республіки Польща.

 


Автор:  Евгений

    


Комментарии:

Добавить комментарий